English

Aksident në Turqi/ Minibusi përplaset me betonieren, 8 të vdekur dhe 11 të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident tragjik ka ndodhur në rajonit e Gaziantep në juglindje të Turqisë.

- Advertisement -

Sipas informacioneve nga mediat e huaja, nga përplasja e një autobusi me një betoniere, 8 persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për shkakun e ngjarjen tragjike.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?