English

Aksidenti i trenave në Greqi, gjendet i vdekur futbollisti

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmuesi 22-vjeçar grek Iordanis Adamakis është identifikuar mes viktimave të aksidentit tragjik të trenave në Greqi.

- Advertisement -

Adamakis e nisi karrierën e tij në Kavala, më pas luajti për Rodos dhe së fundmi Thesprotos në SL2.

Futbollisti grek

Rodos do ta emërojë dhomën e zhveshjes me emrin e Iordanis Adamakis për të nderuar kujtimin e tij

Të paktën 57 persona kanë humbur jetën nga përplasja fatale mes një treni udhëtarësh dhe një treni mallrash një ditë më parë në Larisa, Greqi.

Sipas mediave greke bëhet fjalë për 130 të lënduar dhe 66 persona që po marrin mjekim në spital. 6 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Të mbijetuarit kanë treguar se vagonët u përfshinë me shpejtësi nga flakët, njerëzit digjeshin të gjallë, ndërsa ishte shumë e vështirë të nxirrje personat nga mjeti i shkatërruar.

Greqia ka shpallur 3 ditë zie kombëtare në nder të viktimave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×