Dyshohet për 4 shqiptarë të vdekur nga përplasja e trenave në Greqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katër shqiptarë dyshohen se janë në mesin e viktimave të tragjedisë hekurudhore të ndodhur në Larisa të Greqisë.

Nga vendi i ngjarjes, gazetari i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi deklaroi se priten edhe rezultatet e ADN-së për të bërë identifikimin e kufomave.

Deri më tani, numri i viktimave ka shkuar në 57 dhe pritet të rritet.

- Advertisement -

“Katër prej tyre janë shqiptarë, të cilët ende nuk janë gjetur. Bëhet fjalë për Evgjenia Mickën, Denis Ruçon, Klaudia Laton dhe për Pavlin Bozon. Ky i fundit, prej më shumë se 10 vitesh punonte në trenin nr.62 në sektorin e përgatitjes së ushqimit. Unë kam komunikuar dhe jam takuar me djalin e tij, i cili kishte humbur shpresat, këtë mëngjes erdhi për të parë nga afër venidn e ngjarjes.

Familjarët e Denis Muços kanë konfirmuar se djali i tyre ka qenë në tren, por nuk kanë asnjë kontakt me të. Evgjenia Micka, e konfirmuar edhe ajo e zhdukur. Klaudia Lato, edhe pse nuk ka kombësi shqiptare, ka dy prindër shqiptarë. Familjarët e saj presin një përgjigje nëse kufomave iu është bërë ADN-ja, dhe nëse kjo ADN i përkiste Klaudia Latos “, theksoi ai.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

PISA 2022: 28% e nxënësve nuk dëgjojnë mësuesin

Orët e mësimit në shkollat  shqiptare zhvillohen përmes zhurmës. Në analizën që ekspertët e raportit ndërkombëtar “PISA 2022” bënë për vendin tonë, vihet në...

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

TË FUNDIT

PISA 2022: 28% e nxënësve nuk dëgjojnë mësuesin

Orët e mësimit në shkollat  shqiptare zhvillohen përmes zhurmës. Në analizën që ekspertët e raportit ndërkombëtar “PISA 2022” bënë për vendin tonë, vihet në...

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

“Fluturon” gjeli i detit, fermerët: Kanë shumë shpenzime

Me festat e dhjetorit, vijnë dhe rritjet e çmimeve. Gjeli i detit, produkti që nuk mungon në asnjë tryezë, do të kushtojnë në shtrenjtë...

“Morën 20 mijë € në lokal”, Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×