English

Aktivisti u përgjigjet akuzave të kryeministrit për protestat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë të hënë po mbahet dita e 6-të e protestës për rritjen e çmimeve. Qytetarë të shumtë janë grumbulluar para Kryeministrisë.

- Advertisement -

Adriatik Lapaj, aktivist, u është përgjigjur akuzave të Ramës, i cili u është drejtuar organizatorëve “se do t’u mbesë turpi që po protestojnë në kohë lufte”.

Sipas Ramës qeveria nuk po rrit çmimin e energjisë elektrike edhe pse kjo gjë ka ndodhur në vende tjera.

“Për kohë lufte familja ime e ka treguar çfarë bën. Jam stërnip i një prej familjeve që ka shkrirë pasurinë për të ngritur flamurin në Vlorë. Familja ime ka 5 dëshmorë. E ftoj kryeministrin të mos flasë për luftëra të vërteta me mua”, tha Lapaj.

3 COMMENTS

  1. Edhe Tiku qenka tyryfyl. Kur degjoj keto budallalliqet,qe familja ime keshtu e ashtu,gjyshi im,daja im e futja,me vjen per t’vjelle.Nuk i kuptoj pse.

  2. Shume faleminderit qe familja ka shkrire pasuri dhe ka i ka dhene deshmore ketij vendi. Respektin me te madh, dhe kete e them shume sinqerisht. Kjo nuk te jep te drejten qe ne te jemi dakort me ato qe thua dhe as e legjitimon kete levizje. Une nuk e ve ne dyshim se cmimet jane ngritur dhe sigurisht ndikojne ne ekonomine e gjithesecilit por koha me duket e pa pershtatshme. I gjithe debati tani eshte per kohen se kur kjo po ndodh. Se clidhje kane deshmoret e familjes tende me protesten qe ti po organizon, kete nuk arrij ta kuptoj.

  3. Ky djale eshte i zgjuar dhe biseda nga gazetarja eshte e pergatitur per ta vene ne veshtiresi. Ai i pergjigjet me argumentet e tij. Ne Shqiperi sikurse ne cdo vend europian demokratik kur njerzit jane ne pike te hallit protestojne dhe aty eshte thelbi i demokracise. Frikerat mbajne ne pushtet ata qe jane, te cilet manipulojne situaten per te zhvatur dhe me shume. Reflektoni per blerjen e armeve. Kush do ti paguaje interesat e borxheve. A eshte falimentimi i shtetit nje opsion? A realisht nipi i Sllobodanit pyet per shqiptaret? A e harruat Kosoven? A i harruat kur serbet dhe malazezet shfarrosnin shqiptaret? A eshte ballkani i shqyer nje tjeter opsion? Reflektoni

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×