Analisti: Kurti bëri kthesën 180 shkallë, kërkon mbështetjen nga Rama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Artan Muhaxhiri ka komentuar ardhjen e kreut të qeverisë së Kosovës Albin Kurti, i cili u takua me homologun shqiptar Edi Rama dhe me presidentin Bajram Begaj.

Në një intervistë për Euronews Albania ai tha se Kurti në lidhje me asociacionin  ka bërë ndryshim 180 shkallë.

Muhaxhiri nënvizoi se kur Kurti ishte në opozitë nuk ishte dakord në lidhje me asociacionin ndërsa tani që është në qeveri po bën të kundërtën.

- Advertisement -

“Kjo do të ishte sipas rregullave. Kurti nuk i ka njoftuar publikun dhe as opinionin Kosovar për kthesën e madhe të cilën e ka pas në plan dhe që e bëri. Ndryshimi është shumë i madh 180 shkallë.  Deri më tani as bashkëpunëtorët e tij nuk e kanë besuar se ai do ta pranojë asociacionin.

Mirëpo ai javën e kaluar doli në televizion dhe tha që po e ka pranuar asociacionin. Kurti kur ishte  në opozitë  e ka konsideruar asociacionin si shkatërruese të rendit shtetëror të Kosovës. Të  gjithë ata që ishin pro asociacionit I ka quajtur filo-serbë dhe tani për një moment e bëri këtë kthesën 180 shkallë dhe e pranoi. Nuk kemi asnjë sqarim nga ai”- tha Muhaxhiri.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...

TË FUNDIT

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...

Ilda Zhulali: Edi Rama po dëmton Kosovën, ja si po e bën lojën e Serbisë

Ekspertja e çështjeve ndërkombëtare, Ilda Zhulali tha në “Now me Erla Mëhillin” se Edi Rama është duke e dëmtuar Kosovën me draft-statutin e propozuar...

600 km2 tokë nën ujë në Kherson, Ukraina hedh poshtë raportet për kundërofensivë

Qindra ukrainas u shpëtuan nga çatitë të enjten, dy ditë pasi ujërat nga një digë e madhe e thyer përmbytën fshatra, fusha dhe rrugë...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×