English

Ankimi në KAS, Alibeaj kërkon emrin e Metës në fletën e votimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enkelejd Alibeaj kërkon me çdo kush emrin e Ilir Metës në fletën e votimit që do kenë në duar qytetarët kur të votojnë në 14 maj.

- Advertisement -

Përfaqësuesi ligjor i PD, Indrit Sefa ka depozituar në KAS një ankimin ndaj vendimit të Celibashit për fletën e Votimit. Komisioneri vendosi që për rastin e dy koalicioneve të mos shënohet emri i kryetarit të partisë që kryesuese e koalicionit, por të lihet bosh.

Këtë vendim të Celibashit, Sefa e cilëson si vijim “të qokave që Celibashi po bën ndaj Metës dhe Berishës”.

Sipas tij, shembulli nga zgjedhjet e fundit të 25 prillit është i qartë, që edhe kur në zgjedhje garon një koalicion, në fletën e votimit, përkrah emrit të koalicionit vendoset emri i kryetarit të partisë që udhëheq koalicionin.

*Shembulli të cilit i referohet Sefa

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?