Arrestimi i Allës, Lita: SPAK hetoi 6 muaj, drejtësia në rrugën e duhur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita është shprehur se drejtësia po ecën në rrugën e duhur.

Këtë e tha në një intervistë për Euronews Albania ndërsa komentoi arrestimin e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla.

Më tej ai tha se për Allën SPAK ka hetuar 6 muaj.

- Advertisement -

“Drejtësia po ecën në drejtimin e duhur. Arrestimet e kryebashkiakëve në detyrë është sinjal se po shkohet në drejtim të duhur, por kjo është në kontrast me atë që thotë kryeministri. Reforma në drejtësi është investim sa shqiptar dhe i europian. Drejtësia duhet të ecë më shpejt. SPAK për Allën ka hetuar për 6 muaj, çoi në arrestimin e tij dhe shumë personave të tjerë që kanë ndërhyrë në tendera. Drejtësia nuk është e kapur.”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

TË FUNDIT

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×