Arrestimi i krerëve të UÇK, Rama ngre dyshime se pas Hagës fshihet Rusia  

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ngriti dyshimet nëse pas Gjykatës së Hagës dhe burgosjes së drejtuesve të UÇK-së fshihet dora e Rusisë.

Teksa mori pjesë në prezantimin e librit të nënkryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, “Përplasja e Madhe”, Rama tha se krerët e UÇK po mbahen në burg me pa të drejtë.

Rama i cilësoi akuzat për trafik organesh të pabaza, ndërsa iu kujtoi liderëve perëndimorë se Rusia edhe herë të tjera e ka përdorur kauzën e trafikut të organeve.

- Advertisement -

“U mbush bota me veshka dhe mëlçi që Thaçi dhe Veseli ua hiqnin nga trupi i serbëve dhe i shisni në pazaret e peshkut. Tani ka një pyetje, që për sa na takon ne si qeveri do të bëjmë çmos që ta vendosim mu përballë të gjithëve, që nga Joe Biden te Johnson, te Scholz e të gjithë: Si shpjegohet që një tribunal i ngritur si rezultat fundor i një raporti që mori bekimin e KE, me gjithë akuzat që kishin kanë nxjerrë një aktakuzë ku s’ka asgjë, as me shtëpinë e verdhë, as me organe. Dhe çfarë lidhje ka midis Dick Marty me faktin që edhe sot kur Shqipëria në KS ngre çështjen e llogaridhënies ndërkombëtare, Rusia kundërvihet me trafikun e organeve? Si shpjegohet që përralla e trafikut të organeve përdoret nga rusët edhe në raste të tjera”, tha Rama.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja Belinda Balluku i tha kreut të grupit parlamentar të  Partisë Demokratike, se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...

TË FUNDIT

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja Belinda Balluku i tha kreut të grupit parlamentar të  Partisë Demokratike, se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...

“Të tregojmë pasurinë”- Basha: Vetingu i politikanëve të fillojë nga unë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me takimin me të rinjtë dhe simpatizantët që ai...

Arrestimi i sekretares së MSH, Bardhi: Manastirliu të japë dorëheqjen

Kreu i Grupit Parlamentar i PD-së Gazment Bardhi i ka kërkuar ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që të japë dorëheqjen pas arrestimit për korrupsion...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×