Arrestohet në Bosnje dhe Hercegovinë djali i bosit shqiptar të drogës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Elvis Kelmendi, i biri i bosit shqiptar të drogës Naser Kelmendi, është arrestuar së bashku me dy shoqëruesit e tij në Bosnje dhe Hercegovinë.

Gjatë aksionit policor të koduar ‘REZ’, u vunë në pranga në total 7 persona, mes tye edhe Elvisi, të cilët akuzohen për disa vepra kriminale si trafiku i lëndëve narkotike dhe krimi i organizuar, shkruan N1.

Sipas raportimeve, përveç Kelmendit, janë arrestuar shtetasit Ajlin Ahmiç, Anel Sejfovic, si dhe katër persona në Sarajevë dhe Neum.

- Advertisement -

Operacioni është zhvilluar nën mbikëqyrjen e Prokurorisë së Bosnjës dhe Hercegovinës, me urdhër të Gjykatës Shtetërore.

LEXONI GJITHASHTU

 






LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

TË FUNDIT

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet...

Asteroidi “puth” tokën, ndër objektet që kanë kaluar më afër planetit ndonjëherë

Një asteroid i ka kaluar Tokës në një distancë shumë të afërt, madje më pranë dhe se disa satelitë. Asteroidi 2023 BU kaloi në fund të...

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo Pendarovski për ndalesë...

Merrnin para nga farmacitë, kush janë zyrtarët e Agjencisë së Barnave të arrestuar

Besiana Xhelilaj përgjegjëse e Agjencisë së Barnave dhe Luan Çiçi, 35 vjeç, specialist i Agjencisë së Barnave u arrestuan ditën e sotme në kuadër...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...






Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×