Asllani ndër mesfushorët më premtues, CIES vlerëson lojtarin e kombëtares shqiptare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Transferimi nga Empoli tek Inter ishte një hap i madh për karrierën e tij dhe Kristjan Asllani është ndër lojtarët më premtues në kampionatin Italian.

Jo vetëm kaq, por ylli i kombëtares shqiptare shihet si një nga më premtuesit në rolin e tij.

CIES Football Observatory ka publikuar listën me 10 mesfushorët mbrojtës më premtues për të ardhmen, teksa nuk mund të mungonte as Pedri I Barcelonës.

- Advertisement -

Ky i fundit ka dhe vlerën më të lartë afro 170 mln euro, i ndjekur nga Niko Gonzalez, 27.4 mln dhe Kristjan Asllani, 14.8 mln. 20-vjeçari shqiptar fillimisht ishte pjesë e Empolit ku në 23 ndeshje shënoi 1 gol, ndërsa më pas bëri kalimin tek Interi ku numëron 7 paraqitje.

Asllani po ashtu ka shënuar një gol me kombëtaren shqiptare ndaj Armenisë në Air Albania. Paraqitjet e tij kanë qenë të mirë, ku edhe mediat italiane e kanë cilësuar si një lojtar me potentcial që vlen shumë për të ardhmen.

Ndërkohë pritet që të jetë një nga lojtarët në qendër të vëmendjes tek kombëtarja shqiptare së bashku me Brojën, kur pritet të njihen dhe me emrin e trajnerit të ri.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×