English

Austria goditet nga tërmeti, sa ishte magnituda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Austria Lindore u godit nga një tërmet rreth orës tre pas orës lokale të mëngjesit të sotëm, njoftoi EMSC.

- Advertisement -

Sipas raportit, epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter ishte midis Vjenës dhe Gracit, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale apo viktima. Banorët e pjesëve të Republikës Çeke, Sllovenisë dhe Kroacisë raportuan se e ndjenë lëkundjen

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?