English

Avioni “ndryshoi destinacion”, pasagjerët detyrohen të kalojnë natën në kazermë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pasagjerët në një fluturim nga Amsterdami në Detroit e kaluan natën në një kazermë ushtarake në Kanadanë lindore pasi avioni u detyrua të ulej për shkak të një defekti mekanik. Ekuipazhi i Delta Airlines devijoi fluturimin të dielën për në Newfoundland dhe Labrador, raportoi WJBK-TV.

- Advertisement -

Pasagjeri Tony Santoro nga Troy në periferi të Detroitit tha për mediat se pasagjerët ishin vendosur në baraka gjatë vonesës 24-orëshe. “Sinqerisht u ndje si një hotel”, tha ai. “Nuk ishte shumë keq. Kishim sapun, ujë, gjithçka.”

“Koha e detyrës së ekuipazhit u ndikua për shkak të kushteve të motit dhe pistës në aeroportin Goose Bay duke bërë që aeroporti të pezullonte operimet. Delta dërgoi avionë shtesë në Goose Bay për të sjellë klientët në destinacionin e tyre përfundimtar të hënën.”

Delta punoi me zyrtarët në Goose Bay për të rregulluar ushqimin, ujin dhe akomodimin të dielën mbrëma, thanë linjat ajrore, duke shtuar se pasagjerët do të kompensohen për shqetësimin.

Nathan Johnson, 45 vjeç, ishte një nga pasagjerët që kaloi orë të tëra me gruan e tij të mbërthyer në asfalt duke pritur për të zbritur nga fluturimi. Johnson tha se pasagjerët ishin në asfalt për pesë orë duke pritur që një aeroplan tjetër të mbërrinte për t’i çuar në Detroit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?