Baçi: Basha përmes kunatit të tij është i përfshirë në aferën e Portit të Durrësit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Luan Baçi ka lëshuar akuza ndaj Lulzim Bashës duke thënë se përmes kunatit është i përfshirë në aferën e Portit të Durrësit.

I ftuar në Euronews Albania, Baçi theksoi se kunati i Bashës ka qenë menaxher në firmat që fshihen pas Portit të Durrësit ndërsa shtoi se kanë ndryshuar dhe emrat.

“Kanë dalë fakte që Basha është i përfshirë në Portin e Durrësit. Faktet janë  se kunati i tij ka qenë menaxher në atë ndërmarrje në atë firmë, vazhdon të jetë, ndryshojnë emrat e firmave. Është një aferë korruptive e mirëorganizuar mes Ramës dhe kësaj opozite të blerë. Basha është i përfshirë përmes kunatit dhe shumë individëve të tjerë që kanë marrëdhëniet e tyre të biznesit”- tha Baçi.

- Advertisement -

Ai foli dhe për debatet në Kuvendin që u zhvillua ditën e sotme duke thënë se është Lindita Nikolla së bashku me Enkelejd Alibeajn që vendosin se kush do të flasë në Parlament.

“Berishës nuk iu dha sot fjala, e kishte me të drejtë replikën. Nikolla nuk ia jep fjalën Berishës as për procedurë, kufizon kohën. Është Nikolla dhe Alibeaj, të cilët vendosin se kush do të flasë në Kuvend. Deputetët e PD i kanë lënë në fund, që t’u vijë radha në fund nga mesi i natës”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë e tha i...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

TË FUNDIT

Prençi: Vazhdoj garën, nuk jam tërhequr në asnjë moment

Shemsi Prençi është shprehur se nuk është tërhequr nga gara, duke shtuar se do  të jetë një kontributor i PD gjithmonë. Këtë e tha i...

Si ka shkuar procesi për primaret e PD? Ivi Kaso: Pritet të votojnë 60 mijë persona

Sekretari i PD-së për çështjet zgjedhore Ivi Kaso është shprehur se pritet që deri në fund të procesit të votimit të votojnë 60 mijë...

Primaret, Ledina Alolli shpallet fituese në qarkun e Korçës

Dekania e fakultetit ekonomik, Ledina Alolli ka fituar primaret në degën e Partisë Demokratike të Bashkisë së Korçë. Alolli ka fituar 619 vota ndërkohë që...

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×