English

Balla për arrestimin e Kajmakut: Ligji funksionon njësoj për të gjithë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përshëndeti vendimin e drejtësisë për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.

- Advertisement -

“Sa herë që ligji funksionon mbi këdo, PS përshëndet vendimet e organeve të policisë dhe të drejtësisë. Ky është një qëndrim i qartë ynë dhe mbi këdo. Nuk është më prej vitesh në asnjë lloj funksioni në PS,” – u shpreh ai gjatë një komunikimi për mediat.

Agim Kajmaku u arrestua dy ditë më parë në Itali, pasi u kap me 20 kilogramë kokainë.  Por, ish kryebashkiaku i Vorës, ka ende një çështje të hapur me drejtësinë shqiptare.

Në muajin shkurt të 2022 Prokuroria  ankimoi në Gjykatën e Apelit vendimin e Gjykatës së Tiranës që pushoi çështjen ndaj Kajmakut për akuzat e ‘falsifikim i vulave, stampave ose i formularëve’.

Prokuroria kërkoi në nëntor 2019 arrestimin e Agim Kajmakut, ish-kryetar i bashkisë Vorë, me akuzat e falsifikim të formularit të dekriminalizimit dhe shpërdorim detyre.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×