Bayerni fitore mes spektaklit, Lautaro shpëton Interin nga disfata

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gola, spektakël dhe në fund një fitore që gëzon gjermanët, kjo ishte panorama në supersfidën e së mërkurës në Champions, mes Bayernit të Mynihut dhe Manchester United. Bavarezët zhvilluan një paraqitje pozitive, ndërsa në anën tjetër djajtë u kundërpërgjigjën në disa momente, teksa ishin shumë pranë barazimit. Pjesa e parë u mbyll në shifrat 2-0 me golat e Sane e Gnabry, ndërsa në të dytën anglezët ngushtuan diferencën.

Në vijim erdhën dhe 4 gola të tjerë, nga dy për secilin ekip. Në të njëjtin grup, Galatasaray barazoi me Kopenhagenin. Nënkampionët e Evropës kanë shmangur humbjen pas një goli të Lautaro Martinez, me Real Sociedad që shënoi e para. Në grupin D, Salzburgu mposhti Benfican 0-2.

Arsenali është rikthyer me 4 gola në ligën e më të mirëve, ndërsa mori një fitore të lehtë ndaj PSV. Të besuarit e Artetës dominuan që në pjesën e parë me 3 gola, ndërsa fitorja u vulos nga Odegaard. Përballja mes Sevillas dhe Lensit u mbyll në shifrat 1-1.

- Advertisement -

Një gol i Bellingham në limite id ha 3 pikë Realit në ndeshjen e parë të grupeve të Champions. Madrilenët renditen të dytët në grup, pasi në sfidën tjetër edhe Napoli regjistroi fitore. Kampionët në fuqi të kampionatit Italian mposhtën Bragën 1-2.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Studimi: 150 mijë qytetarë mund të largohen nga Kosova në 2024

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB) Agim Shahini, pak ditë më parë tha se në bazë të një hulumtimi nga Instituti “Riinvest” pritet...

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

TË FUNDIT

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Studimi: 150 mijë qytetarë mund të largohen nga Kosova në 2024

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB) Agim Shahini, pak ditë më parë tha se në bazë të një hulumtimi nga Instituti “Riinvest” pritet...

Shefi i OKB-së paralajmëron për “katastrofë humanitare” në Gazë

Edhe të enjten, Izraeli vijoi sulmet ndaj militantëve të Hamasit në qytetet më të mëdha të Rripit të Gazës, duke shkaktuar vdekjen e 350...

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa  ka ndezur qiriun e parë në nisje të...

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×