Beleri kërkesë Drejtorisë së Burgjeve: Më çoni në spital, jam sëmurë me diabet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati fitues i koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Bashkinë Himarë, Fredi Beleri, ka kërkuar të transferohet në spitalin e burgut në Tiranë.

Ky lajm po përflitet se fundmi ne media, teksa thuhet se kërkesa për transferimin e tij është dorëzuar pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Që nga momenti i arrestimit, kandidati Beleri ka pretenduar se ka probleme me zemrën dhe nivelin e lartë të diabetit. Pritet që gjatë ditëve te ardhshme, kërkesa e tij të shqyrtohet nga një komision i posaçëm pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, për të vendosur nëse ai do te transferohet nga burgu i Vlorës drejt spitalit të burgut në Tiranë.

- Advertisement -

Fredi Beleri, kandidati që përfaqëson minoritetin grek dhe koalicionin Bashkë Fitojmë fitoi në zgjedhjet e së dielës ndaj kundërshtarit të tij Jorgo Goro, i cili përfaqësonte PS dhe ishte kandidat aktual i Bashkisë Himarë.

Aktualisht Beleri ndodhet në paraburgim pasi u ndalua nga policia dy ditë para zgjedhjeve me akuzën e blerjes së votës.

Arrestimi i tij ka acaruar marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës, ku kjo e fundit e percepton si një lëvizje strategjike të qeverisë Rama për të përfituar në dinamikën e brendshme parazgjedhore.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×