Berisha: Ahmetaj të bëhet i penduar, të tregojë si i bëri presion Rama

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha ka thënë për mediat, se Arben Ahmetaj tashmë ka mundësinë që të bëhet i penduari i drejtësisë. Sipas Berishës, ai duhet të tregojë për presioni që i ka bërë Edi Rama si kryeministër për të firmosur.

Ish-kryeministri Berisha tha se koka e meduzës është vetëm Edi Rama, ndërsa Ahmetaj ka përgjegjësinë se ka bërë soditësin, kur të tjerët vidhnin.

“Zoti Ahmetaj ka një shans që të bëhet i penduari i drejtësisë dhe si i penduari i drejtësisë , zoti Ahmetaj ka mundësinë të thotë se çfarë presioni i ka bërë Edi Rama për të firmosur. Ti tregojë prokurorisë çdo gjë dhe do të ndihmojë në një hetim ku shqiptarët do të marrin vesh shumë gjëra të vërteta. Është autor absolut, kryetar i organizatës kriminale është vetëm Edi Rama.

- Advertisement -

Edi Rama i ka diktuar atij, me forcën dhe presionin më të madh të firmosë. Kreu i meduzës është Edi Rama, Ahmetaj nuk mund të kalonte kurrë mbi vendimin e agjencisë kombëtare të prokurimeve publike në të cilën thuhet se është e paligjshme, atë e bëri Edi Rama me Erjon Veliajn. Arben Ahmetaj është i përzier, se ka bërë soditësin, vidh ti Erjon, unë të shikoj po s’po përzihem”-tha për mediat Sali Berisha.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg Alma Beqiri

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...

Pranga sekretares së MSH për korrupsion, Hoxha: S’do guxonte pa lejen e eprorëve

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro, e cila akuzohet për korrupsion. Në një intervistë për...

TË FUNDIT

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg Alma Beqiri

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...

Pranga sekretares së MSH për korrupsion, Hoxha: S’do guxonte pa lejen e eprorëve

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro, e cila akuzohet për korrupsion. Në një intervistë për...

Bie inflasioni në Turqi, për herë të parë në 16 muaj zbret në 40%

Inflacioni vjetor në Turqi ka rënë nën shifrën 40 për qind në maj, për herë të parë që 16 muaj. Sipas të dhënave zyrtare,...

Berisha thirrje nga Kuvendi: Ka vetëm një rrugë, protesta, protesta e vetëm protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha bëri thirrje nga foltorja e Kuvendit për protesta masive kundër manipulimit të zgjedhjeve. Berisha tha në fjalën e tij se zgjedhja e...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×