English

Berisha ‘non grata’ në Britani, Bardhi: Vendim politik, interesi im në këto momente

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi komentoi “non gratën” e Sali Berishës nga Britania duke thënë se është vendim politik, i shtetit që aplikon.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania , duke thënë se e rëndësishme për opozitën në këro momente është që çështja personale të mos kalojë në interes të opozitës.

Sipas tij interesi i opoziës është beteja me kreun e qeverisë Edi Rama.

“Non Grata” është një vendim politik, i shtetit që e aplikon. Britanikët kanë një procedurë që ti mund të ndjekësh një rrugë ankimimi dhe ne duhet të presim përfundimin e kësaj procedure. E rëndësishme për opozitën në këtë moment është që një çështje që është personale të mos intereferojë në çështje që është interesi i opozitës Interesi i opozitës është beteja me Ramën. Çdo individ nëse ka një problematikë të caktuar që lidhet me të drejtat e ti, do duhet të ndjekë rrugët  ashtu siç Berisha i ka ndjekur. Nuk kam asnjë lumturi që Berisha është shpallur ‘non grata’ nga Britania dhe SHBA. Por kjo mua nuk më bën apo të pranojë që opozita të jetë në betejë me SHBA dhe me Britaninë e Madhe. Kanë qenë dhe duan të jenë partnerët tanë . Fokusi jonë do të duhet të jetë te aferat dhe skandalet e qeveris”- tha ai.

vijon…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?