Biberaj: Një tragjikomedi ajo që ndodh me garën dhe zgjedhjen e kreut të ri të SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Funksionari i PD-së, Aleksandër Biberaj e ka cilësuar një tragjikomedi atë që ndodhi me garën për kreun e ri të SPAK.

Në një intervistë për Euronews Albania, Biberaj u shpreh se debati për kreun e SPAK u shkaktua nga kryeministri Rama dhe përpjekja e tij për të ndërhyrë në sistemin e drejtësisë.

“Këtë debate i shkaktoi Rama me ambasadoren amerikane. Edi Rama për arsye të interesave të veta, të mbronte korrupsionin, donte një shërbëtor të vetin në SPAK, por ndërhyrja e SHBA ishte e fuqishme dhe nuk u arrit të zgjidhej kandidati i Ramës. Nuk është normale në një vend demokratik që kryeministri të ndërhyjë tek sistemi i drejtësisë”, tha Biberaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

SHBA dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier i ka dënuar ashpër sulmet “e dhunshme dhe të orkestruara “ndaj Policisë së Kosovës, më 24 shtator në...

TË FUNDIT

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

SHBA dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier i ka dënuar ashpër sulmet “e dhunshme dhe të orkestruara “ndaj Policisë së Kosovës, më 24 shtator në...

Shfrytëzonte vajza për prostitucion, arrestohet 19-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 19-vjeçar, i cili shfrytëzonte vajza të moshave 18-25 vjeçe për prostitucion. Pas disa pamjeve filmike të publikuara për një...

Vrasja e policit në veri të Kosovës, mbyllet pikëkalimi kufitar në Bërnjak

Sipas faqes së Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës, pikëkalimi mes Kosovës dhe Serbisë, Bërnjak është mbyllur. vendimi ka ardhur pas ngjarjes së rëndë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×