Korrupsioni i zyrtarëve, Prençi: SPAK nuk po shfrytëzon raportet e KLSH-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi tha në një intervistë për Euronews Albania se SPAK nuk po shfrytëzon raportet e KLSH-së për korrupsionin e zyrtarëve.

“SPAK nuk shfrytëzon burimin më të artë që ka në dorë lidhur me korrupsionin në zyrtarët e lartë. Burimi më i artë është Raporti i Kontrollit të Lartë të shtetit.  Ka shumë persona që kanë abuzuar me 10-15 mln euro dhe vijën dhe bëjnë si bilbila në studiot televizive.  Burimi kryesor tjetër është ILDKPI se atje kanë fshehur të gjithë pasuritë”, tha Premçi.

Teksa komentoi situatën në SPAK, ai tha se edhe prokurorët e kësaj strukture mund të hetohen në rast dyshimesh.

- Advertisement -

“Prokurorët e SPAK mund të hetohen. Dumani mund të marrë në pyetje prokurorët e vet”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

TË FUNDIT

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×