‘Infantino donte që Messi të fitonte’, Burimi: Në Francë ka teori konspirative

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Genc Burimi thotë se në Francë ka teori konspirative, se kreu i FIFA-s, Gianni Infantino ka dashur që Botërorin ta fitojë Argjentina dhe Lionel Messi.

Në një intervistë për Euronews Albania, Burimi deklaroi se në lidhje me arbitrimin e ndeshjes së djeshme, mediat britanike kanë shprehur rezervat e tyre.

“Janë mediat britanike që janë tepër të nevrikosura me arbitrimin. Ke shumë teori konspirative sot në Francë, që thonë se Infantino donte që të fitonte Messi, që të fitonte Argjentina, duke i vënë shumë gjëra përballë.

- Advertisement -

Është ekipi që bëri më shumë penallti në Botëror. Në ndeshjen mbrëmë, thonë anglezët, arbitri polak bëri disa gabime që as në rregullore nuk respektohen”, theksoi ai.

Argjentina mposhti Francën në finale, duke fituar në kampionatin botëror të futbollit, “Katar 2022”.

Ekipi nga Amerika Latine, siguroi titullin pas fazës së penalltive me rezultat 4-2, teksa 120 minuta përfunduan në barazim, 3-3.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×