Fituan Kupën e Botës, futbollisti agjentinas rrëfen emocionet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Futbollisti argjentinas, Agustim Torrasa rrëfeu për Euronews Albania emocionet teksa Argjentina fitoi Kupën e Botës në përballjen me Francën.

Gjatë intervistës ai nuk bëri ndarje mes Lionel Messit dhe Maradonës, por theksoi janë lojtarët më të mirë në të gjitha periudhat në futboll.

Ai tregoi më tej se ku do festohet sot në Argjentinë, pasi të mbërrijë ekipi i futbollit në atdhe.

- Advertisement -

“Nuk më kishte ndodhur kurrë që ta shihja Argjentinën kampionë të botës. Në të vërtetë ishte një eksperiencë shumë e mirë. Këtë herë festova shumë. Ishte mahnitëse, çfarë ndodhi në Katar ishte fantastike. Ekipi mbërrin sot në Argjentinë, besoj se do festojnë në qendrën ku është stërvitur ekipi në Argjentinë. Do festojmë që në aeroport, Messi ishte shumë i kritikuar se po fitonte kupën e botës. Në këtë gjeneratë më i mirë është Messi. Për mua më të mirë në botë kanë qenë Messi dhe Maradona”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

TË FUNDIT

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...

Zyrtarët rajonalë iranianë miratojnë kodin e rreptë të veshjes për nëpunëset civile

Mediat iraniane raportojnë se guvernatori i qytetit qendror, Qom, ka lëshuar një udhëzim i cili i detyron nëpunëset në zyrat qeveritare t’i përmbahen kodeve...

Protesta për vrasjen e Liridonës/ Aktivistja: Do dalim në terr të kërkojmë drejtësi

Luljeta Demolli, drejtoreshë te “Qendra Kosovare për studime gjinore”, ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania për të folur rreth ngjarjes tragjike...

Zgjedhjet në Serbi, Analisti: Vuçiç do vjedhë vota, do shpërthejnë protestat masive

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti. Përmes...

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×