Euronews Now me Sidorela Gjoni-n

Euronews Now me Sidorela Gjonin do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut. Aktualiteti politik dhe debatet e nxehta që ofrohen janë pjesa thelbësore e ditës. Krimi në vend dhe ekonomia gjithashtu kanë një hapësirë të dedikuar si një nga shtyllat kryesore të këtij orari, pa lënë pas sportin dhe showbizz qe i japin ngjyra ditës dhe programit.

Euronews Now me Sidorela Gjoni-n

Rritja e pagave, Malaj: Mund të na ndodhë si Greqia, burimi i fondit i paqartë

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj tha në një intervistë për Euronews Albania se është e rëndësishme të sqarohet burimi i fondit që do të...

Pse po largohen kandidatët e Alibeajt, përgjigjet Genc Burimi

Gazetari Genc Burimi tha në një intervistë për Euronews Albania se kandidatët e nxjerrë nga Enkelejd Alibeaj po largohen sepse nuk duan të mbajnë...

Açka dhe Agalliu pas mbledhjes: Mbështesim vetëm kandidatë që garojnë nën siglën PD

Pas përfundimit të mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike, deputetët Flura Açka dhe Arbi Agalliu konfirmuan qëndrimet që kanë shprehur edhe gjatë mbledhjeve të...

“Hashashin e kam filluar që 10 vjeç”,ish-përdoruesi: Kur pi i harron me nënë e babë

Një 17-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e konsumimit të tepërt të drogës, kjo ngjarje sigurisht ka ngritur shqetësimin se ku e gjejnë drogën...

Ngjarja me dy viktima në Kavajë, banori: Jemi në Shqipëri s’na bën përshtypje gjë

Armand Gosa dhe Sali Rexha mbetën të vrarë ditën e djeshme në Kavajë pas një konfliktit që kishte nisur  tre ditë më parë. Gazetarja e...

Kandidati i Alibeajt për largimin nga bashkia Librazhd: Ju zbuloj pse u tërhoqa!

Kandidati i propozuar nga Enkelejd Alibeaj për Bashkinë Librazhd, Bujar Vreto tregoi në një intervistë për Euronews Albania tregoi pse u tërhoq nga kandidimi. Sipas...

“Nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi”, koloneli Demiraj: Vuçiç s’ka për të pranuar kurrë

Koloneli Dritan Demiraj i ftuar në Euronews Albania tha se ai në mënyrë absolute nuk beson se mund të ketë një marrëveshje me Kosovës...

“Lojtarët e skedinave paguajnë tatime”, Fidel Ylli tregon si do kontrollohen bastet

Fidel Ylli tha se kompanitë e basteve duhet të lënë në bankë një garanci për lojtarët që do të vënë skedina. I ftuar në Euronews...

Dashamir Shehi zbulon për herë të parë dështimin e negociatave me Berishën

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi tha se nuk u futën në koalicion me Sali Berishën dhe Ilir Metën, pasi këto të fundi zgjodhën që...