English

Euronews Now me Sidorela Gjoni-n

Euronews Now me Sidorela Gjonin do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut. Aktualiteti politik dhe debatet e nxehta që ofrohen janë pjesa thelbësore e ditës. Krimi në vend dhe ekonomia gjithashtu kanë një hapësirë të dedikuar si një nga shtyllat kryesore të këtij orari, pa lënë pas sportin dhe showbizz qe i japin ngjyra ditës dhe programit.

Euronews Now me Sidorela Gjoni-n

“Qeveria kaloi me urgjencë ligjin e zonave të mbrojtura”, Çupi: Do bëhen kulla!

Deputetja e Partisë Demokratike  Dhurata Çupi tha në një intervistë për Euronews Albania se kalimi me  urgjencë nga qeveria i ligjit për zonat e...

“Drafti për amnistinë u ndryshua”, Sefa: Cila pjesë u hoq nga zyrtarët e PS

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, ishte këtë të enjte i ftuar në Euronews Albania për të folur për Amnistinë Penale. Sipas tij, Partia...

Nallbati: PS kërkon të amnistojë të dënuarit për korrupsion, u shit si propozimi im

Deputeti i Partisë Demokratike, pjesë e “Rithemelimit” është shprehur se Partia Socialiste kërkon të falë të dënuarit për korrupsion madhor, përmes projektligjit për amnistinë...

“Amnistia, akt jo transparent”, Gazment Bardhi: Ne do vazhdojmë aksionin në Kuvend

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike tha në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së se opozita do të...

Protesta e opozitës, Boçi: U thye frika! Regjimi ka aparat dhune që pengon qytetarët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, është shprehur se protesta e opozitës ishte madhështore dhe vrau frikën e qytetarëve për të dalë në tubime. Komentet...

Opozita në protestë/ Gazetari flet për “paktin” Noka-Bardhi: I lanë pas inatet…

Gazetari Bledar Koka ishte këtë të martë në Euronews Albania për të folur për protestën e opozitës e cila pritet të zhvillohet këtë pasdite...

“Anti-amerikane”- Bejko: Unë shkoj në të gjitha protestat që bën opozita pa Berishën

Ish-kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko, është shprehur se nuk do të marrë pjesë në protestën e sotme të thirrur nga...

“PL i bashkohet protestës së opozitës”, Xhixho: Pse qytetarët duhet të marrin pjesë

Erisa Xhixho, nënkryetare e Partisë së Lirisë ishte këtë të hënë e ftuar në Euronews Albania ku tha se forca politike që ajo përfaqëson...

“Rama do pritet në Shtëpinë e Bardhë”, Baton Haxhiu: Është bërë zëri i SHBA në rajon

Gazetari Baton Haxhiu tha në studion e Euronews Albania se vizita e Blinkenit në Tiranë tregoi se opozita e vetme e Shqipërisë është sistemi...