Rudi Vata: Mbappe nuk mund ta arrijë nivelin e Messit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti i Kombëtares, Rudi Vata thotë se anësori francez, Kylian Mbappe nuk do mund të arrijë nivelin e argjentinasit, Lionel Messi.

Në një intervistë për Euronews Albania, Vata u shpreh se Messi ka mbatur një standard për 18 vite, aq sa portugezi, Cristiano Ronaldo.

Sipas tij, të dy kanë qenë lojtarë të përkushtuar dhe me këmbë në tokë.

- Advertisement -

“Ka që në vitin 2004, që ky djalë që rritet dhe vazhdimisht rritet. Ju flisni për Mbappe-në, por Mbappe-ja ka luksin më të madh që të punojë me Lionel Mesin dhe Neymar-in, që janë talente shumë më të mëdhenj se Mbappe. Mbappe-ja nuk ka mbërritur në nivelet e Lionel Messit dhe jam i sigurt që nuk mund të mbërrijë.

Që të jesh në një standard të tillë, prodhon gola, prodhon aksione, prodhon suksese, është e pamundur që ta mbash. Këta të dy e kanë mbajtur në një mënyrë të jashtëzakonshme, do të hyjnë përgjithmonë në histori”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×