Qafoku: Yuri Kim s’ka interesa në SPAK, kërkon vetëm funksionimin e drejtësisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Roland Qafoku deklaroi se mazhoranca dhe opozita kanë interes dhe do donin që të kishin ndikimin e tyre në SPAK, por diçka e tillë nuk mund të thuhet për SHBA-të.

Në një intervistë për Euronews Albania, Qafoku u shpreh se SHBA-të dhe ambasadorja amerikane, Yuri Kim nuk ka interes tjetër, përveçse funksionimit të SPAK-ut dhe drejtësisë.

Sipas tij, është më mirë një kandidat me mbështetje nga SHBA-të, se sa një kandidaturë e mbështetur nga mazhoranca apo opozita.

- Advertisement -

“Ti do thuash që është një lloj presioni? E them unë. Një presion pozitiv. Edhe kur Amerika e ka formalisht gabim, unë jam me Amerikën. Çfarë interesi ka Amerika aty? Ne kishim tre palë, qeverinë, Amerikën dhe opozitën, edhe opozita do që të ketë ndikim në SPAK. Disa prokurorë janë zgjedhur kur mazhorancën e ka pasur Partia Demokratike.

Por ne nuk mund të themi që Yuri Kima ka interes, që Amerika ka interes. Çfarë interesi ka Yuri Kim-i atje? Nuk ka fare interes, nëse e ka zgjedhur Altin Dumanin Yuri Kim-i, unë po them që nuk është profesionale. Por më mirë ta zgjedhë Yuri Kim-i, se sa ta zgjedhë, Edi Rama, Sali Berisha dhe Lulzim Basha”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×