English

Biden: Nuk mendoj se Putini do përdorë armë bëthamore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se ka dyshime për faktin nëse homologu rus, Vladimir Putin do të përdorë armë bërthamore.

- Advertisement -

Sipas tij, Putin është një aktor i cili i ka bërë llogaritë gabim, shkruan Reuters.

“Putin është një aktor racional, i cili ka bërë llogaritë gabim. Nuk mendoj se do ta bëjë”, u shpreh Biden.

Ndërsa, presidenti ukrainas Volodimir Zelenski u ka kërkuar vendeve perëndimore që të godasin Rusinë me më shumë sanksione në përgjigje të “një valë të re terrori”, pas sulmeve të së hënës në Ukrainë.

Zelenski i bëri thirrje Perëndimit të gjejë mënyra të reja për të ushtruar presion politik ndaj Rusisë dhe për të mbështetur Ukrainën.

Të paktën 19 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën, pasi raketat ruse goditën rajone në të gjithë vendin.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?