English

Blinken: SHBA dhe Kina do të mbajnë bisedimet e para për inteligjencën artificiale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Blinken thotë se në javët e ardhshme, SHBA dhe Kina do të ndajnë pikëpamjet mbi rreziqet e inteligjencës artificiale (AI).

- Advertisement -

Ai më pas vë në dukje se SHBA-ja dëshiron të rrisë lidhjet midis Uashingtonit dhe Pekinit – veçanërisht në shkëmbimet ndërkombëtare.

Blinken thotë se këto skema “kanë pasuruar prej kohësh Kinën dhe Amerikën”.

Ai shton se rreth 900 amerikanë janë në Kinë në këto skema krahasuar me 15,000 një dekadë më parë.

Presidenti Xi “dëshiron ta rrisë këtë numër”, thotë Blinken.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?