English

Blinken takohet me presidentin palestinez në Bregun Perëndimor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Antony Blinken është takuar me Mahmoud Abbas, presidentin palestinez, në qytetin Ramallah të Bregut Perëndimor.

- Advertisement -

Takimi pason bisedimet me kryeministrin dhe presidentin e Izraelit, Benjamin Netanyahu dhe Isaac Herzog, në Jerusalem mbi një marrëveshje pengjeje dhe armëpushimi me Hamasin.

Një grup i vogël protestuesish u mblodhën ndërsa takimi po zhvillohej, duke mbajtur tabela që thoshin “Blinken nuk je i mirëpritur këtu” dhe “krimet e luftës të pandëshkuara, krimet e luftës inkurajohen”.

Blinken ka thënë se “shumë punë” mbetet për të kapërcyer boshllëqet midis Izraelit dhe Hamasit mbi propozimin e armëpushimit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×