Bora rikthen turistët në Dardhë, bizneset shpresojnë tek moti me reshje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kjo është pamja që Dardha fal këtë mëngjes. Grupi i parë i turistëve që zgjodhën Dardhën janë nga cepi tjetër i Shqipërisë, Malësia e Madhe.

Ata kanë zgjedhur që të kalojnë momente çlodhëse në këtë fshat turistik, të favorizuar edhe nga pamja që të fal bora.

“Vijmë nga Malësia e Madhe, 30 veta, vetëm për të parë Dardhën. Dëbora, jemi me fat. Po kënaqemi. Hera e parë që vijmë, ishim në qendër në pedonale, tani do shohim pistën e skive, do bëjmë foto me borën, hamë drekë e i themi borës mirupafshim”.

- Advertisement -

“Nga Malësia e Madhe. Po kënaqemi shumë, vend shumë i bukur, dëborë, në fshatin tonë kemi pak borë, këtu ka shumë”.

“Jemi nga Malësia e madhe, kemi ardhur të kënaqemi e të kalojmë një ditë të bukur në Dardhë”, theksuan disa nga turistët.

Drejtuesit e bizneseve e kanë të lidhur punën me reshjet e borës, e në këtë pikë shpresojnë që reshjet të zgjasin.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Turistja polake bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, detajet e para

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen nr. 13, në Durrës dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga kati i gjashtë i...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar me vendimin nr.73 datë 09.05.2023 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.53...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

TË FUNDIT

Turistja polake bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, detajet e para

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen nr. 13, në Durrës dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga kati i gjashtë i...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar me vendimin nr.73 datë 09.05.2023 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.53...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

Kurti bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sonte zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Biseda ishte e...

Akuzat për qumështin pluhur, Krifca-opozitës: Nisma mbron prodhimin vendas

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca bëri dje të ditur se gjatë vitit 2022 në vend u prodhua 1 milion tonë qumësht,...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×