Rikthehet bora në Dardhë, sa pritet të shkojnë temperaturat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dëbora ka mbuluar këtë të martë juglindjen e vendit. Korrespondeti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi ka raportuar nga Dardha situatën në fshatin e njohur në juglindje të vendit.

Krahas pamjeve piktoreske të raportuara, Shkëmbi bëri me dije se temperaturat e motit gjatë ditës së djeshme zbritën në -1 gradë celcius, ndërkohë që gjatë ditës së nesërme pritet të shkojnë deri në -3 gradë.

“Dardha është plotësisht e mbuluar nga dëbora. Temperatura të ulëta prej dy ditëve të fundit në fakt, deri në minuis 1 gradë kanë qenë ditën e djeshme dhe deri në -3 gradë celcius pritet të shkojnë ditën e nesërrme.

- Advertisement -

Diku deri në 10 cm dëborë është raportuar nga Autoriteti Rrugor.

Deri në këro momente nuk paraqiten problem në akset rrugore. Edhe rruga është krejtësisht e hapur dhe vihet pa problem, por policia këshillon drejtuesit për kujdes të shtuar dhe të pajisen me goma dimërore”, tha Shkëmbi.

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×