English

Botuesi: Alexei Navalny do të publikojë kujtimet e jetës së tij pas vdekjes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një botues ka njoftuar se do të publikojë një kujtim të të ndjerit Alexei Navalny në tetor.

- Advertisement -

Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny, vdiq në një burg rus në shkurt të këtij viti.

Sipas mediave të huaja, të cilat citojnë botuesin në fjalë, kujtimet e Z. Navalny do të quhen PATRIOT.

Alfred A Knopf, i cili po publikon librin, tha se politikani filloi ta shkruante atë në vitin 2020 pasi u helmua me novichok.

“Është historia e plotë e jetës së tij: Rinia e tij, thirrja e tij për aktivizëm, martesa dhe familja e tij dhe përkushtimi i tij për kauzën e demokracisë dhe lirisë ruse përballë një superfuqie botërore të vendosur për t’ia heshtur këtë kauz”, tha botuesi.

Libri do të përmbajë gjithashtu “korrespondencë të paparë më parë nga burgu” dhe është “letra e fundit e Navalnyt drejtuar botës”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?