English

E veja e Navalnyt: Protestat dëshmojnë se Putini është president jo legjitim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Julia Navalnaya, e veja e kundërshtarit të ndjerë të Putinit, Alexei Navalny, tha sot se ky president nuk është lideri legjitim i Rusisë.

- Advertisement -

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve, të cilat janë kritikuar dhe janë konsideruar se nuk janë të lira dhe të drejta, nuk kishin asnjë kuptim.

“Ne i dëshmuam vetes dhe të tjerëve se Putini nuk është presidenti ynë Nuk e kemi zgjedhur ne”, tha ajo, duke iu referuar protestave të mesditës kundër Putinit të mbajtura në ditën e fundit të zgjedhjeve të dielën.

Mijëra njerëz u mblodhën dje në Sheshin e Kuq në Moskë për të festuar dhjetëvjetorin e aneksimit të Krimesë, si dhe fitoren e pashmangshme të Putinit në zgjedhje, shkruan Skynews.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?