Britania fushatë për shqiptarët, mesazhi: Nëse vjen ilegalisht s’do të jepet azil

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbretëria e Bashkuar ka nisur një tjetër fushatë për shqiptarët.

Në rrjetet sociale si Tik Tok, Instagram dhe Facebook, përdoruesve shqiptarë po u shfaqet një video e realizuar nga Ministria e Brendshme britanike ku theksohet se, ata persona që hyjnë ilegalisht në ishull nuk do të përfitojnë azil.

“Në vjen ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar do të përballesh me ndalim dhe largim”, njoftohet ndër të tjera përmes kësaj videoje.

- Advertisement -

Sipas zyrtarëve britanikë, kjo fushatë e nisur në Shqipëri ka për qëllim të ndërgjegjësojë ata shqiptarë që synojnë emigrimin që të mos bien pre e trafikut ilegal, pasi nuk do të mund të përfitojnë azil dhe do të largohen nga ishulli.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

TË FUNDIT

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...

Lihet në burg Doda, vendimi i gjykatës: Naimi i shkoi te vendi i punës, i bleu armën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Tomë Dodës, personi i katërt i arrestuar për vrasjen e Liridona Ademaj. Doda dyshohet se...

Ish-eprori i UÇK merret në pyetje nga Specialja, i bastiset dhe banesa

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është ftuar të hënën për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×