English

Bruce Willis heq dorë nga aktrimi për shkak të sëmundjes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bruce Willis do të heqë dorë nga karriera si aktor pas diagnostikimit me afazi, që ndikon në aftësitë e një personi për të folur dhe shkruar.

- Advertisement -

Familja e aktorit, përfshirë bashkëshortja Emma Heming-Willis dhe ish-gruaja Demi Moore kanë bërë të ditur gjendjen e tij përmes reagimeve në Instagram.

67-vjeçari është i njohur gjerësisht për rolin e John Mçlane në filmin ‘Die Hard’.

Willis ka 5 vajza, tre me Moore dhe dy me Heming-Willis.

Ai e nisi karrierën në fillim të viteve 1980.

Filmat e tij, përfshirë ‘The Sixth Sense’, ‘Armageddon’ dhe ‘Pulp Fiction’ kanë mbledhur rreth 5 miliardë dollarë në të gjithë botën.

Aktori është nominuar 5 herë për Golden Globe dhe ka fituar një çmim me ‘Moonlighting’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×