Caushaj: Ka prova në akt-padi se Rama ka lobuar kundër opozitës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Rezarta Caushaj tha në një intervistë për Euronews Albania se fakti që emri i kryeministrit shqiptar është përmendur i plotë në dosjen kundër ish-zyrtarit të FBI të arrestuar në SHBA tregon se ai është i implikuar në këtë çështje.

Sipas Caushajt, nëse vërtetohet se Rama është i implikuar, pika që prek më shumë Shqipërinë është mundësia e korruptimit të një zyrtari të lartë amerikan për t’u përdorur kundër opozitës, duke iu referuar këtu çështjes së lobimit të Lulzim Bashës.

“Përmendja e emrit në mënyrë të pacensuruar siç mund të bëhej, tregon nga njëra anë një mesazh dhe nga ana tjetër kur kjo çështje të gjykohet emri i kryeministrit shqiptar do të duhet të implikohet pashmangshmërish. Janë dy aspekte kyçe që ne na prekin nëse kemi një implikim të Ramës: në radhë të parë roli i tij në përdorimin e zyrtarit në hapjen e një çështjeje për lobimin e Bashës, dhe këtu pretendohet se kjo është iniciuar në Tiranë. Kjo është kryesorja, se do të thotë që kryeministri i Shqipërisë ka korruptuar zyrtarin amerikan për të goditur opozitën e Shqipërisë”, tha Caushaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euroneës Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

TË FUNDIT

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euroneës Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

Balla në Kongresin e PS: Rënie drastike e vrasjeve, prioritet hetimi i 21 janarit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në fjalën e tij në Kongresin e PS bëri një përmbledhje të arritjeve policisë së shtetit që nga mbarëvajtja...

Osmani takim me Erdogan në Stamboll: Të përkushtuar të vijojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim në Stamboll me homologun e saj turk, Rexhep Tajip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×