Çështja “McGonigal”, Murrizi: Ja arsyeja pse Rama i besoi Agron Nezës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Myslim Murrizi thotë se skandalet më të mëdha, kryeministrit Edi Rama nuk i kanë ndodhur me anëtarë të Partisë Socialiste.

Në një intervistë për Euronews Albania, Murrizi, teksa iu referua çështjes “McGonigal”, u shpreh se Rama i ka besuar Agron Nezës, pasi ky i fundit ka qenë oficer i sigurimit dhe nëndrejor i kryetarit të parë të Shërbimit Informativ.

“Të gjitha skandalet e mëdha i ndodhin jo me anëtarë të PS-ë. Edhe inceneratorët i ndodhën me dy ish-deputetë të LSI-së. Edhe këtë çështjen e këtij drejtorit të FBI-së kërkon ta shesë, me paturpësinë më të madhe, thotë që Agron Neza është mik i të ndjerit Azem Hajdari. Azem Hajdari ka një çerek shekulli që ka ikur nga kjo botë. Po ti pse je i dashuruar për të bashkëpunuar dhe për të përdorur si sekserë për biznese të pista, njerëz që nuk janë në partinë tënde.

- Advertisement -

Dorian Duçka ka qenë 4 vjet zëvendësministër i Ramës, në 2013-2017. Është kushëri i parë i Metës, nuk e thotë atë. Është djalë halle me Etilda Gjonajn, djalë teze me Metën. Ky nuk i beson Agron Nezës se është i njohur i Azem Hajdarit dhe ka bërë foto me Sali Berishën. Ky i beson Agron Nezës, se Agroni ka qenë oficer i sigurimit dhe nëndrejor i kryetarit të parë të Shërbimit Informativ. Ky është i lidhur me Sigurimin e Shtetit”, theksoi ai.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si i përfshirë

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

TË FUNDIT

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si i përfshirë

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×