English

Del nga shtrati lumi Gjadër, përmbyten toka bujqësore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Disa toka bujqësore janë përmbytur pasi lumi Gjadër ka dalë nga shtrati.

- Advertisement -

Disa shtylla elektrike janë dëmtuar gjithashtu si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Niveli i lumit Kir në Shkodër është rritur për shkak të reshjeve të dendura gjithashtu.

Deri më tani situata është nën kontroll dhe nuk ka rrezik për përmbytje.

Edhe zona e Bardhajve ka pasur prani të ujit në oborret e banesave. Banorët thonë se kjo vjen si pasojë e mos pastrimit të tyre prej 30 vitesh.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?