English

Dënohet me 4 burgime të përjetshme greku që ekzekutoi familjen shqiptare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katër herë burgim të përjetshëm, po aq sa viktimat të cilëve u mori jetën në mënyrë brutale.

- Advertisement -

Ky ka qenë dënimi i vendosur nga Gjykata e Patras për një 61-vjeçar grek për krimin makabër të ndodhur në mars të 2022, kur vrau katër anëtarë të një familjeje shqiptare, një çift dhe dy djemtë e mitur 1 dhe 2 vjeç.

Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin e Andravidas për 2 qira të papaguar dhe trupat e pajetë të çiftit dhe 2 fëmijëve të mitur u gjetën nga djali i madh i familjes, i vetmi që i mbijetoi masakrës.

Gjykata e Patrës ka vendosur për 61-vjeçarin dënimin më të madh duke e shumëzuar me katër herë, sa ishin dhe viktimat e tij, çifti dhe dy djemtë e mitur 1 dhe 2 vjeç.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?