English

“Deputetët e opozitës erdhën me skenar”, Çuçi: Kuvendi do vijojë punën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të PS, Bledi Çuçi në një deklaratë për jashtë Kuvendit tha se opozita kishte ardhur e përgatitur me një skenar në seancën e sotme.

- Advertisement -

Çuçi hodhi poshtë pretendimet e Gazment Bardhit se mazhoranca ka privuar opozitën  nga komisionet parlamentare ndërsa theksoi se për ngritjen e komisioneve hetimore është bërë konsultim dhe me opozitarët në Kuvend.

“Kjo është e qartë, skenari i tyre për  të prishur seancat plenare. Ju garantoj se kjo gjë nuk do të ndodhë. Se do të merrmi me shqyrtimin e projektligjeve në rrugë e BE-së dhe të gjithë shqiptarëve. Nuk është e thënë që çdo amendimet nga opozita të miratohet. Nuk është e parashikuar në asnjë shtet të botës. Ndodh vetëm kur janë të vlefshme. Për komisionet hetimore është e drejtë kushtetues e opozitës, por nuk duhet abuzuar me këtë të drejtë”, tha Çuçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?