English

Deputeti i PD shkon me xhaketën me dollarë në parlament, ironizon hapjen e basteve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula ka zgjedhur të paraqitet ndryshe këtë herë në seancë plenare që pritet të zhvillohet këtë të enjte në Parlament. Sipas kostumit të deputetit sula kishte vënë foto të cilat të sjellin në vëmendje lojërat e fatit.

- Advertisement -

Sipas tij ai e ka zgjedhur këtë veshje për të risjellë në vëmendje që qeveria “paratë do i pastrojë me anë të lotove dhe basteve”.

“Kam zgjedhur këtë veshje sepse para 10 vitesh kryeministri dha deklaratën e fortë që do i japë fund marrëzisë, por sot ka filluar dita e çmendurisë për mazhorancën.

Pra përfunduan pastrimin e parave në kullat e ndërtuara dhe sigurisht krimi i organizuar, trafiqet e kokainës dhe heroinës që të investoheshin në ndërtim, pastrimin e parave tashmë do e bëjnë në sektorin e llotove e të bixhozit, kështu do  justifikojnë paratë politikanët. Kjo është e tmerrshme”,-tha deputeti.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?