English

Deputetja e PD-së zbulon skenarin: Salianji po lobon me deputetët për bashkimin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Sorina Koti thotë se Ervin Salianji po lobon me deputetët demokratë për bashkimin e Grupit Parlamentar të kësaj force politike.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, Koti u shpreh se Salianji është aktualisht nën kryetar i grupit dhe mund të gjejë një zgjidhje.

“Zoti Salianji është duke lobuar me deputetët për t’iu ofruar komprimisin e bashkimit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, për të hequr këtë ngërç që na ka kapur në këto momente. Ndoshta është një zgjidhje, sepse e ka pozicionin e nën kryetarit.

Ne kemi pasur Kryesinë e Grupit Parlamentar, që ka gati një vit që nuk funksionon më. Ne nuk thirreshim më nga kryetari i grupit për të diskutuar për çështjet tona të brendshme. Zoti Salianji mund të ishte një zgjidhje e mundshme. Këtu bëhet fjalë vetëm për kryesimin e Grupit Parlamentar për deputetët të cilët janë ende me logon e PD-së”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?