Deputetja: Ne mirëpritëm planin franko-gjerman, Kurti e zvarriti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj tha në një intervistë për Euronews Albania se në kohën e propozimit të planit franko-gjerman, ata e mirëpritën dhe ishte kryeministri Albin Kurti ai që e zvarriti.

“I kemi thënë që është një bazë e mirë për të filluar për të diskutuar për planin franko-gjerman sepse në të kanë qenë të përfshira të gjitha marrëveshjet dhe asnjëherë nuk është thënë që asociacioni do të negociohet veç. Veprimet e fundit të fundvitit të kaluar kur zoti Kurti filloi i vetëm, pa konsultim me opozitën apo faktorin ndërkombëtar duke zbatuar marrëveshjen për targa prodhuan një situatë ku u cenua dhe sovraniteti dhe integriteti i Kosovës, por u cenua dhe siguria e Kosovës,” – u shpreh Kadriaj.

Ajo theksoi se ishin Shtetet e Bashkuara të Amerikës ato që ndërhynë për normalizimin e situatës, ndërsa shtoi se ndezja e një konflikti në Ballkan nuk i shërben Kosovës.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bardhi: Do të propozojmë rezolutë për hetim ndërkombëtar për vrasjen e policit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka deklaruar se do t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë, rezolutën në mbështetje të Kosovës që...

Basha përjashton 11 deputetë! Edvin Kulluri jep arsyet në Euronews

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri tregoi në një intervistë për Euronews Albania arsyet e vendimit të kreut të PD, Lulzim Basha...

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

TË FUNDIT

Bardhi: Do të propozojmë rezolutë për hetim ndërkombëtar për vrasjen e policit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka deklaruar se do t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë, rezolutën në mbështetje të Kosovës që...

Basha përjashton 11 deputetë! Edvin Kulluri jep arsyet në Euronews

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri tregoi në një intervistë për Euronews Albania arsyet e vendimit të kreut të PD, Lulzim Basha...

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

Vritet me thikë 19-vjeçari nga Kosova në kufirin Serbi-Kroaci

Një 19-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën të martën pas një sulmi me thikë në zonën e Batrovcit në Serbi, pranë kufirit me Kroacinë. Mediat...

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×