English

Dëshira e Santa Klaus, babagjyshi u nis me slitë nga Lapland: Bota të qetësohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Santa Claus të premten u nis nga fshati i tij i lindjes në Lapland në udhëtimin e tij vjetor rreth botës për të përhapur gëzimin e Krishtlindjeve.

Fëmijët por edhe të rriturit  brohoritën ndërsa Babgjyshi hipi simbolikisht në slitën e tij  në fshatin Santa Claus në qytetin finlandez të Rovaniemi.

Para se të largohej, Santa foli me familjet që u mblodhën për ta përshëndetur.

- Advertisement -

Ai tha se kishte marrë një “numër të madh” letrash këtë vit duke shpresuar mbi të gjitha se bota do të “qetësohej”, në dukje një referencë për tensionet globale dhe luftën në Ukrainë.

“Edhe dëshira ime është që viti i stuhishëm të kthehet në një drejtim më të mirë dhe më paqësor me Krishtlindjen”, tha Santa Claus figura e të cilit përcjell shprese në të gjithë botën.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×