“Krishtlindja gjen politikanët e ndarë”, Ndoka: Situata traumatike në gjithë botën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Politikani Nard Ndoka uroi të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindjet.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se është momenti që të gjithë njerëzit të reflektojnë dhe sipas tij këtë gjë fillimisht duhet ta bëjnë politikanët.

“Është një moment reflektimi për çdo njeri. Është një moment për çdo gjë është bërë gjatë periudhës 1 vjeçare. Është më e domosdoshme për politikën që të reflektojë”- tha ai.

- Advertisement -

Ndër të tjera ai theksoi se festa e Krishtlindjeve ka gjetur në traumë politikanët jo vetëm në vendin tonë por në mbarë botën.

“Festa e Krishtlindjeve nuk ia ka gjetur bashkë politikanët, ika gjetur në traumën më të madhe  dhe për vendin tonë dhe për botën. Bota është në luftë. Rusia dhe Ukrainë janë në luftë. Kjo është dhe pjesa e kësaj e feste, që çdo njeri duhet të reflektojë. Politika është ndërthurur me jetën e qytetarëve, prandaj them që reflektimi duhet të jetë fillimisht nga politika”- shtoi Ndoka.

Ai u ndal dhe te debatet në Kuvend ku tha se nuk duhet të përcillen mesazhe të tilla para festave.

“Përpara festave duhet të jepet mesazhe të tjera e jo debate në Kuvend. Nuk është momenti që ti të organizosh një festë në shesh kur ke probleme jashtëzakonisht të mëdha”- përfundoi politikani.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

TË FUNDIT

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×