Euronews Weekend Greta Topjana

Euronews Weekend Greta Topjana

“Në Shqipëri më refuzuan”- Bejko: Tani jam pedagoge në Francë, fitoj 120 euro në orë

Pedagogia Lorenca Bejko, e cila punon si asistent profesore në një univeristet në Francë, ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin Rin Talk...

“Jam kërcënuar dhe intimiduar në vendin e ngjarjes”, rrëfen gazetari Bajraktaraj

Gazetari Besart Bajraktaraj tha në emision Rin Talk në Euronews Albania se gjatë punës së tij ka pasur raste që është intimiduar apo kërcënuar...

Studenti: Rama është manipulator i mirë i situatave, Berisha ka agresivitet politik

Studenti Aldi Shehu thotë se kryeministri Edi Rama di të manipulojë mjaft mirë situata të caktuara dhe sipas tij, këtë e bëjnë politikanët e...

Nora Malaj: Të rinjtë duhet ta fitojnë vendin e tyre në politikë

Pedagogia Nora Malaj thotë se të rinjtë duhet ta ftojnë vendin e tyre në politikë dhe mos të presin që t'ua lërë "stafetën" klasa...

Urimet e shqiptarëve në botë për festën e Krishtlindjes

Shqiptarët që jetojnë nëpër botë kanë uruar besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjeve. Në një lidhje të drejtpërdrejt për Euronews Albania, Krisel Kote, mjek...

Sa e vështirë është të bëhesh prift? Flet Gleodar Marku

Saleziani Gleodar Marku tregoi se rrugëtimi i tij për t’u bërë prift ishte shumë i vështirë. Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se...

“Krishtlindja gjen politikanët e ndarë”, Ndoka: Situata traumatike në gjithë botën

Politikani Nard Ndoka uroi të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindjet. Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se është momenti që të gjithë...

‘Po shtypet minoriteti serb në Kosovë’, aktivistja: Çfarë shkruajnë mediat në Suedi

Aktivistja Elena Bogëjani deklaroi se mediat kryesore në Suedi, janë nën pronësinë e shtetasve serbë. Në një intervistë për Euronews Albania, Bogëjani u shpreh se...

‘Mediat e huaja kërkojnë luftë në Kosovë’, gazetari: Nuk po raportojnë realitetin

Gazetari Vullnet Krasniqi thotë se mediat e huaja nuk po realitojnë realitetin në veri të Kosovës. Në një intervistë për Euronews Albania, Krasniqi u shpreh...