“Dëshmia” e papagallit i dërgoi vrasësit në burgim të përjetshëm

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy burra në Indi u dënuan me burgim të përjetshëm për vrasje, kryesisht falë “dëshmisë” së një papagalli që ndodhej në shtëpi në momentin e krimit.

Asha Sharma dhe Ronnie Massey u dënuan me burgim të përjetshëm, plus një gjobë prej 72.000 rupi (874 dollarë), pasi Asha pranoi se kishte vrarë tezen e tij Neelam Sharma, me ndihmën e mikut të tij, raporton India Today.

Në shkurt të vitit 2014, të dy hynë në shtëpinë e viktimës, ndërsa bashkëshorti i saj Vijay dhe fëmijët ishin larg, e goditën me thikë 14 herë, madje e therën nëntë herë qenin e saj.

- Advertisement -

Arsyeja kryesore e krimit ishte grabitja, pasi Asha e dinte se ku ndodheshin paratë dhe bizhuteritë në shtëpi, sepse shpesh rrinte aty.

Pas vrasjes, policia nuk gjeti gjurmë, por një papagall i ndihmoi. Menjëherë pas vrasjes, zogu pushoi së ngrëni, piri dhe së foluri, duke bërë që bashkëshorti i viktimës Vijay të mendonte se papagalli mund të kishte qenë dëshmitar i krimit.

Më pas Vijay filloi të thërriste emrat e personave që dyshonte se mund ta kishin kryenin vrasjen para tij, dhe papagalli reagoi ashpër ndaj emrit të Ashu dhe filloi të bërtiste “Ashu-Ashu”.

Vijay Sharma më pas i kërkoi policisë të merrte në pyetje Ashu, i cili përfundimisht pranoi se ai, së bashku me Massey, kishin vrarë Neelam.

Gjatë gjykimit u përmend edhe papagalli, por ajo “dëshmi” nuk u pranua ende si provë për gjykatën, për shkak të kufizimeve ligjore. Papagalli nuk jetoi për të parë gjykimin, sepse ai ngordhi gjysmë viti pas Neelam.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×