Destinacioni i fundit i Ballkanit, skuadra e Ilir Dajës mbyll aventurën europiane

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ballkani zhvillon ndeshjen e fundit në Konferenc Lig, teksa përballë ka skuadrën e Kluzhit.

Grupi G udhëhiqet nga turqit e Sivasporit, më pas Kluzhi, Slavia e Pragës dhe në vendin e katërt, tashmë e eleminuar Ballkani. Ndeshja e parë ndaj skuadrës rumune u mbyll në barazimin 1-1, teksa e gjithë vëmendja është në Pragë, aty ku Slavia vendase pret Sivasporin.

Roma do të kërkojë fitoren përballë Ludogorets në mënyrë që të vijojë aventurën në Europa Lig, teksa Betis ka siguruar kalimin më tej. Edhe skuadra tjetër italiane e qytetit, Lacio ka një ndeshje të vështirë përpara, atë ndaj Fejnordit.

- Advertisement -

Në grupi A të Europa Ligës, Arsenali i Mikel Artetës udhëheq me 12 pikë, ndërsa ndalesa e fundit është Zyrihu. Topçinjtë tashmë kanë siguruar kalimin në fazën me eleminim direkt. Mançester Junajtid dhe Sociedad janë dy të kualifikuarat e grupit E.

Djajtë e kuq vijnë me 4 fitore dhe 1 humbje, ndërsa java e 6 I vendos përballë njëra-tjetrës. Spanjollët kanë një ecuri më të mirë me 5 fitore, 10 gola të shënuar dhe 1 të pësuar.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×