Dhuna ndaj të moshuarës në Pejë, Malaj: Rast ekstrem, pasqyrë e shoqërisë sonë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Politikanja Nora Malaj, tha se dhunimi i të moshuarës në Pejë ishte pasqyrë se ku është shoqëria sot dhe cilat janë rreziqet e saj.

E ftuar në Euronews Albania, Malaj theksoi se shoqëria jonë ka një memorie shumë të shkurtër që tronditet vetëm kur ndodh problemi, referuar dhunës së të moshuarës që sipas saj ishte një ekstrem.

“Ngjarja ishte pasqyra që tregon se ku është shoqëria dhe cilat janë rreziqet e asaj që themi në të përditshmen.  Ne tronditemi vetëm kur ndodh ngjarja. Shoqëria jonë ka një memorie të shkurtër tronditet kur ndodh problemi.

- Advertisement -

Rasti ishte ekstrem, ekstrem që tregon element të theksuar dhune, bullizmi, të mospasjes të empatisë, qasje të theksuar të mënyrës se si me4naxhohen shtëpitë e të moshuarve.

Shoqëria po përballet me atë që quhet rrebeshi i modelit më të keq për ta modeluar me sjelljen e familjeve tona”- tha Malaj.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

TË FUNDIT

“Burri ishte kundër!” Stilistja: Nuk donte që të hapja Instagram për djalin

Stilistja Enxhi Valteri tha në “Good Mornin Albanians” se ka vendosur të mos postojmë më foto të djalit të saj në Instagram. E ftuar për...

VIDEO| Momentet pasi siriani qëllon me thikë fëmijët në parkun e lojërave

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Annecy në juglindje të Francës. Një burrë i armatosur me një thikë sulmoi një...

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×