English

“Dita Naimiane” në Përmet, përkujtohet 178 vjetori i lindjes së poetit kombëtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në fundjavë me rastin e 178-vjetorit të lindjes së Rilindasit të madh dhe Poetit tonë Kombëtar, Naim Frashëri, shoqata Atdhetare Kulturore Mbarëkombëtare “Vëllezërit Frashëri” në bashkëpunim me Bashkinë Përmet organizuan një program të pasur aktivitetesh në kujtim të jetës dhe krijimtarisë letrare të poetit.

- Advertisement -

Ditën e premte, 24 maj, u organizua në qytetin e Përmetit konferenca me pjesëmarrje nga gjithë trevat shqiptare kushtuar Naim Frashërit

Vizita në vendlindjen e vëllezërve Frashëri, në Frashër të Përmetit ishte aktiviteti i ditës së shtunë për të vijuar në mbrëmje me takimin poetik nga Klubi i Shkrimtarëve “Naim Frashëri”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?