Do e njohë Vuçiç Kosovën? Politikani serb tregon skenarët që do të ndjekë presidenti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Liberal Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviç beson se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk do e pranojë pavarësinë e Kosovës.

Në një intervistë për emisionin “Balkan Talks” në Euronews Albania, Jovanoviç u shpreh se Vuçiç i kupton problemet, teksa shtoi se në Ballkan, gjërat janë më emocionale dhe se ka një problem të madh mes Kosovës dhe Serbisë.

“Nuk e besoj, sinqerisht nuk e besoj. Nëse më pyesni, a i kupton problemet Vuçiç, a i kupton ai personalisht problemet? Unë do të përgjigjesha se po. Ai e kupton realitetin, jam i bindur që i kupton të gjitha, por politika nuk është si fizika, sidomos këtu në Ballkan. Ka shumë emocione, ky është një problem i madh për të dyja palët.

- Advertisement -

Duhet të veprojmë shpejt, të kemi shumë guxim. Ky është një problem i madh për të dyja palët. Tek e fundit, është problemi ynë. Interesi ynë është të zgjidhim këtë problem dhe të gjejmë një farë rrugëdalje të pranueshme nga të dyja palët”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

TË FUNDIT

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×